Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Дарко Лазиќ мува не го лази па шиба и покрај забраните за...

Дарко Лазиќ мува не го лази па шиба и покрај забраните за возење, нова казна овој пат за прекршоци од август

фото: Инстаграм
реклама:Велигден со Стаф

Пејачот Дарко Лазиќ дефинитивно го држи рекордот на балканов со казни за возење.

И покрај големата несраќа во која евај преживеа и постојаните проблеми со полицијата околу не почитување на законите за возење сепак Лазиќ тера по свое. И покрај забраната за возење тој сепак возеше лЛамбурџини на својата свадба а и деновите после тоа.

Но очигледно сепак законот неможе да го маипулира па новите информации се дека пејачот ќе треба да плати 190 илијади динари и нова 10 месеци забрана за управување со возило од Б категорија за два сообраќајни прекршоци што ги направил во месец август годинава.

Дали Лазиќ ќе се опамети после ова и ќе продолжи тврдоглаво да прави прекршоци времето ќе покаже.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------