Home INFO Делува како магија: Спречете ја главоболката со овој пијалок!

Делува како магија: Спречете ја главоболката со овој пијалок!

реклама:G Natural

Луѓето кои страдаат од мигрена знаат колку е ужасна главоболка и дека таа не е нешто што се лечи едноставно.

Заборавете на лековите против болки и обидете се со овој едноставен рецепт да се ослободите од вашата главоболка за само неколку минути.

Малкумина знаат дека постои метод кој им помага на речиси сите луѓе. Ова е метод на традиционалната и народната медицина, која денес е многу повеќе критикувана отколку поддржана. Вие одлучете дали ви се допаѓа или не, но пробајте го следниот пат кога ќе имате главоболка и споделете го искуството со нас.

Предложениот метод за лекување на мигрена е многу едноставен:

Сè што ви е потребно се сол и сок од лимон.

Прво, треба да се избере сол со висок квалитет. Најдобро е да се користи Хималајска кристална сол, бидејќи е збогатена со минерали. Оваа сол содржи 84 елементи, што е повеќе од добро, ако се земе во предвид дека науката познава 118. Солта може да ве спаси од главоболки, мигрени, зголемено ниво на серотонин во крвта, зајакнување на нервниот систем, го нормализира балансонт на алкалната киселина во телото.

Начин на подготовка:

Наполнете една чаша од свежо исцеден сок од лимон и додадете 2 лажички сол во истата. Промешајте, а потоа истурете ја во поголема чаша и додадете вода. Откога сето тоа е добро ќе се измеша, само испијте ја целата чаша одеднаш.

Вкусот е одвратен, но овој лек делува веднаш!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------