Home INFO Денес е неговиот роденден: Снимка од Тоше Проески која не потсети на...

Денес е неговиот роденден: Снимка од Тоше Проески која не потсети на неговиот огромен талент (видео)

реклама:Лето во Банско

Да беже жив, нашиот Тоше Проески денед ќе наполнеше 42 години.

Но неговата музика и понатаму живее.

Фановите го споредуваат со ангел, а неговите песни се сеуште актуелни и најслушани.

На социјалните медиуми е актуелно видео на кое Тоше изведува опера од Лучијано Павароти. Снимката настанала пред повеќе години во ресторан во Бугарија.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------