Home INFO Доктори во хрватска приватна болница се борат за животот на Сораја!?

Доктори во хрватска приватна болница се борат за животот на Сораја!?

реклама:G Natural

Српските медиуми известија дека познатата старлета Сораја во саботата доживеала стравична сообраќајна несреќа.

Според српски Курир. таа има скршеници на ребрата и внатрешно крварење а лекарите од саботата се борат за нејзиниот живот.

Од Косово, Сораја во друштво на пријателка заминала во Албанија. На пат, комбе удрило во нејзиниот џип.

Ударот бил толку силен, што таа со градите удрила во воланот при што се здобила со скршеници на ребрата.

Автомобилот бил целосно уништен, а Сораја со возило на итна помош била пренесена во болница во Албанија.

Но состојбата и се влошила, па е префрлена во приватна болница во Хрватска, каде, според српските медиуми, лекарите сеуште се борат за нејзиниот живот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------