Home INFO Долгови и извршители на глава: Мајката на Дарко Лазиќ загрижена за својот...

Долгови и извршители на глава: Мајката на Дарко Лазиќ загрижена за својот син

реклама:G Natural

По два пропаднати брака, српскиот пејач Дарко Лазиќ е во врска со пејачката Барбара Бобак.

Бобак во една пбјава на Инстаграм, ги подгреа шпекулациите дека чека бебе со пејачот, а оваа вест наводно го загрижила семејството на Дарко.

Соседи на Бранка, мајката на Лазиќ, за српски Свет откриваат дека таа била шокирана од веста дека ќе добие трето по ред внуче од син и, од причина што тој има многу долгови.

– Бранка е многу загрижена, иако е среќна за својот син, како и секоја мајка. Многу ја загрижува што Дарко веќе има два пропаднати брака и две деца зад себе, за кои треба да плаќа алиментација. Тој е свесен за својата финансиска состојба, особено сега кога Ана Севиќ ги испрати извршителите на нивната врата поради долгот од речиси еден милион динари. Марина веќе поднела тужба и најверојатно судот ќе утврди дека и за неа мора да плаќа алиментација. Трошоците само се натрупуваат, па Бранка е загрижена дека Дарко наскоро ќе работи само за алиментација. Не дај боже со Барабар да му се случи истото како со претходните две снаи, што ќе биде тогаш – раскажува соседката за Свет.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------