Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Дуа Липа го шутна дечкото кој претходно и го зема на Рита...

Дуа Липа го шутна дечкото кој претходно и го зема на Рита Ора

фото: Инстаграм
реклама:Лето во Банско

Откако и го зема на колешката Рита Ора, пејачката Дуа Липа по осум месечна врска раскина со нејзиниот дечко режисерот Ромен Гаврас.

Тие беа видени заедно последен пат минатата недела по една модна ревија во Париз, а извори за The Sun велат дека пејачката сакала да се фокусира исклучиво на својата музика кога треба да го објави третиот албум, па се претпоставува дека таа е причината.

„Тоа се различните чувства и емоции што ги имав кога бев сингл. Исто така, тоа е разбирање. Разбирање што сакате, што ви треба и што заслужувате. Почнува од фазата на разбирање кога сте сингл до потенцијално нова врска“, откри пејачката.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------