Home INFO Еден познат пејач нема да присуствува на погребот на Џеј! Еве зошто!

Еден познат пејач нема да присуствува на погребот на Џеј! Еве зошто!

реклама:Велигден со Стаф

Се очекува целата естрада од регионот да присуствува на погребот на Џеј и да му оддаде почит за последен пат.

Сепак, еден познат пејач откри дека нема да присуствува на погребот.

Станува забор за Жељко Шашиќ, кој за српски Курир призна дека се чувствува многу лошо поради смртта на легендата на народната музика.

– Тешко е, сеуште сум шокиран. Вчера ги слушав неговите песни, и само се потсетувам на некои моменти од нашите дружби. Ние сме од иста бранша, секогаш имаше дружби, зезање, пеење и смеа – изјави Жељко за српски Курир.

Пејачот неодамна излезе од карантин и одлучил да не се појави на погребот на неговиот пријател.

– Нема да се појавам на погребот, јас избегнувам гужви, но секако ќе го посетам неговиот гроб кога ќе дојде време за тоа – потврдил Шашиќ за Курир.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------