Home INFO Еве како водителката на Евровизија на своите фанови им ја открива веста...

Еве како водителката на Евровизија на своите фанови им ја открива веста дека била маж (ВИДЕО)

реклама:Лето во Банско

Откако во медиумите низ европа наголемо се пишува за водителката Ники де Јагер на годинешново издание на Евровизија и нејзиното откривање дека е трансексуалец во јавноста се појавија многу информации и шпекулации за неа.

Таа оваа вистина за себе ја признала лани во специјално видео наменето за тоа по закани и притисок дека вистината ќе ја откријат во јавност.

Заради болеста на нејзиниот брат била принудена да се снајде и да заработува за да му помогне па во 2008 го започнала својот канал на Јутјуб каде што до ден денеска покажува и советува како да се шминкате а го следат над 14 милини следбеници.

Во дел од видеото каде што ја кажува вистината за себе вели:

„…На седум години почнав да носам исклучиво женска облека. Учителите во школо ме сфаќаа, но децата, како деца, некои беа збунети. Најтешко ми беше да ме прифатат луѓето. Тоа знаеше да ми го скрши срцето. Кога имав 14 години почнав со хормонална терапија. На 19 години, патот на транзиција беше готов и конечно станав жена – изјави водителката.

Видеото од нејзиното признание можете да го видите во целост подолу…

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------