Home INFO Еве од кога почнува зимското сметање на времето

Еве од кога почнува зимското сметање на времето

реклама:G Natural

Зимското сметање на времето оваа година ќе почне на 30 октомври, во 3 часот по полноќ кога стрелките на часовникот ќе се вратат еден час назад.

Иако денот се уште трае до 19 часот, како што доаѓа зимата, се порано се стемнува, а зимското сметање на времето дополнитено ќе придонесе за тоа.

Зимското сметање на времето почнува последниот викенд во октомври и трае до последниот викенд на март.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------