Home INFO Еве зошто целиот свет го обожува Новак Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Еве зошто целиот свет го обожува Новак Ѓоковиќ (ВИДЕО)

реклама:G Natural

Тој е еден од најуспешните светски тенисери, омилен и планетарно популарен.

Новак Ѓоковиќ често се одлучува за кратки забавни изведби на теренот, но и надвор од него, а поради ова е омилен кај публиката и важи за најзабавен тенисер.

Во продолжение, со неколку видеа ќе ве потсетиме на тоа како Ноле во свој стил успева да ја забавува и воодушевува публиката.

Не треба да го заборавиме клипот на YouTube, кога Новак седи со момче-помошник, го држи чадорот и пијат сок.

Џоковиќ на турнирот во Париз пред неколку години се појави со маска од познатиот негативец од филмот „Војна на ѕвездите“, Дарт Вејдер.

Соблекувалните се најчесто место каде тенисерите се релаксираат и се подготвуваат за натпреварот, но не и Ѓоковиќ.

Покрај тениската кариера, Новак може да работи и како модел, а тоа го докажа на ревијата за долна облека, каде го привлече целото внимание.

Ѓоковиќ исто така е и одличен танчер, а тоа го покажа во неколку прилики.

Покрај одличните тениски вештини, Ѓоковиќ дефинитивно е познат и по имитирањето на своите колеги.

Најомилените имитации му се на Надал и Марија Шарпова.

И додека неговите колеги снимаат реклами за Ролекс и други големи компании, рекламите со Џоковиќ се многу посмешни и подобри.

За крај, да се потсетиме на неговите почетоци, кога на Ролан Гарос ги покажа своите вокални способности.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------