Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Еве зошто се расплака Јелена Розга на нејзиниот коцерт во Скопје (видео)

Еве зошто се расплака Јелена Розга на нејзиниот коцерт во Скопје (видео)

реклама:G Natural

Викендов во Скопје се пееа и хитовите на Јелена Розга на нејзиниот концерт во салата Јане Сандански.

Пред бројната публика таа ги испеа своите најголеми хитови во нејзината кариера како соло пејач но и за време на групата Магазин и направи емотивен настан кој долго ќе го паметат тие кои присуствуваа.

Искрена и непосредна Розга во еден момент не издржа и емисиите ја совладаа па од воодушевување кога публиката во целост ја пееше нејзината „Опристи мала“ не ги сокри нејзините солзи.

Објавувајки ја оваа снимка на својот Инстаграм профил наа напиша:
„На овој свет има секакви солзи, среќни и помалку среќни.
Тоа се радосни солзи, солзи поради вас, кои вечерва ме прегрнавте со емоции и ми го исполнивте срцето со љубов.Ти благодарам Скопје што ми ја покажа моќта на љубовта. Те сакам“,додаде таа.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------