Home INFO Евровизијата се сели во Италија, рокерите „Манескин“ освоија најмногу поени во вчерашното...

Евровизијата се сели во Италија, рокерите „Манескин“ освоија најмногу поени во вчерашното финале (ВИДЕО)

реклама:Лето во Банско

Иако за момент се чинеше дека годинава на Евровизија ќе победи Швајцарија барем според гласањето на земјите учеснички, сепак со поените кои беа додадени од гласањето на стручното жири И вкупно 524 поени Италија со рок групата „Манескин“ и песната „Ziti e buoni“ е победик на Евровизија 2021.

На второ место заврши Франција, а на трето место Швајцарија, која освои најмногу гласови од стручното жири.

По неколку скандали, позитивни случаи на корона и во пандемиски услови ќе остане запаметена оваа Евровизија во Ротердам, а за нас уште едно безнадежно претставување и потрошени илјадници евра од МТВ за учество.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------