Home INFO ЕВРОВИЗИСКИ ТИПУВАЊА: Додека нашите се пакуваат да шетаат, Малта се подготвува да...

ЕВРОВИЗИСКИ ТИПУВАЊА: Додека нашите се пакуваат да шетаат, Малта се подготвува да победи

реклама:Лето во Банско

Веќе започнаа шпекулации и пресметки окулу тоа кој оваа година во мај ќе биде победник на Евровизија 2021.

И по скандалите со Гарванлиев стивнаа сите информации за нашиот годинешен претставник, а со оглед дека го нема и во листите на кладилниците и годинава ќе гледаме само достојно да се претставиме (колку да не има).

Според светските обложувалници фаворитот годинава е претставничката од Малта, црномурестата Дестини која има потекло од Нигерија, а фановите ја памтат и како победничка на детската Евровизија ВО 2015 година.

Иако е сеуште рано трката за Евровизија започна, а и во МТВ почнаа да се бираат хаљини за делегацијата за дефиле на црвениот тепих.

Ако ве интересира погледнете го спотот на претставничката од Малта…

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------