Home INFO Фалш и шок кај жири комисијата: Теа Таировиќ на прва аудиција (видео)

Фалш и шок кај жири комисијата: Теа Таировиќ на прва аудиција (видео)

реклама:Велигден со Стаф

Српската пејачка Теа Теировиќ изминатиов период важи за една од најактивните и најпопуларни во регионот.

Присутна е на многу настани и кај нас, а нејзините песни се хитови.

Кариерата ја започнала во „Ѕвезде Гранда“ каде првпат се појавила на 17 години.

На една страница на Инстаграм се појави видео од пејачката, а корисниците коментираа дека не им се верува како некогаш пеела Теа, но и како изгледала.

Таировиќ на оваа снимка ја отпеа песната на Нина Бадриќ, а своите фалширања и грешки ги оправда со големата нервоза.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------