Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Фирмата на Северина во криза, вработените не земале плата,пејачката земала државна помош…

Фирмата на Северина во криза, вработените не земале плата,пејачката земала државна помош…

реклама:G Natural

Ќе има ли крај на прблемите за Северина?
По информациите за скандалот со сопругот Игор кој допатувал во Загреб и кого не сакала да го прими во својот дом за да разговараат за брачните проблеми од изминатава година, таа сега има финансиски проблеми со својата фирма.

Имено пејачката отворила фирма во 2019 година преку која го ангажирала за свој менаџер Томислав Петровиќ.

Но заради пандемијата и финансиските проблеми соработката ја ставила во мирување и исплатата кон него, а за платите кон вработените дури земала и државна помош, велат извори од фирмата.

Ќе успее ли Севе да се изменаџира со парите или ќе бара спонзор за тоа останува да видиме….

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------