Home INFO Го преболе Грашо: Ова е новиот дечко на Данијела Мартиновиќ

Го преболе Грашо: Ова е новиот дечко на Данијела Мартиновиќ

реклама:Лето во Банско

Хрватската пејачка Данијела Мартиновиќ повеќе од две децении беше во врска со нејзиниот колега Петар Грашо.

Јавноста беше изненадена кога по токлу долг период тие двајца раскинаа. Набрзо потоа, Грашо се ожени со Хана Кулиќ и ја добија ќерката Алба.

Данијела Мартиновиќ секогаш се труди да не открива детали за нејзиниот приватен живот, но сепак не можеше да ја скрие новата љубовна врска за која зборува целиот регион.

Новото момче на Данијела е полицискиот инспектор Јосип Плавиќ. Хрватските медиуми пишуваат дека тој зад себе има брак во кој добил ќерка.

Покрај тоа што е инспектор, во забавните кругови е познат и како рок пејач и гитарист. Според информациите, тој е член на бендот „Изван Закон“, основан во 1991 година.

Плавиќ и Мартиновиќ заедно позираа пред објективот на хрватска Глорија, а судејќи по коментарите под фотографиите, овој маж многу повеќе и стои на Данијела од неколку години помладиот Грашо.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------