Home INFO Хајли Бибер итно хоспитализирана, нејзината состојба карактеристична за многу повозрасни луѓе

Хајли Бибер итно хоспитализирана, нејзината состојба карактеристична за многу повозрасни луѓе

реклама:G Natural

Дваесет и пет годишната Хајли Бибер, сопруга на поп звездата Џастин Бибер, неодамна беше итно хоспитализирана откако доживеала симптоми слични на мозочен удар.

Јавноста беше загрижена за здравјето на менекенката, со оглед на фактот дека има само 25 години, а многумина стручни лица нејзината состојба ја поврзаа со корона вирусот.

Хајли се огласи и сподели детали за нејзината здравствена состојба.

– Во четвртокот наутро појадував со мојот сопруг, кога почнав да чувствувам симптоми слични на мозочен удар и ме однесоа во болница – открива Хејли.

– На мојот мозок најдоа мало згрутчување на крвта, што предизвикало недостаток на кислород, но моето тело го совлада на свој начин и целосно се опоравив во следните неколку часа. Иако ова беше еден од најстрашните моменти што сум ги доживеал, јас сум дома и добро сум. Благодарна сум на сите лекари и медицински сестри кои се грижеа за мене. Ви благодариме на сите за вашите добри желби, грижа, поддршка и љубов.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------