Home INFO Илон Маск лансира копија на YouTube за паметни телевизори

Илон Маск лансира копија на YouTube за паметни телевизори

реклама:G Natural

Според тврдењата на SamMobile, Илон Маск и неговиот тим се подготвуваат да стартуваат услуга на видеостриминг слична на YouTube, која ќе постои во склоп на платформата X. Тоа го најави Илон Маск и рече дека ова ќе биде ултимативна опција на X сервисот, што треба да значи дека на неа ќе може да се прикачуваат и да се емитуваат филмови со неограничено траење.

Новата услуга, која велат дека можеби ќе се вика XTube, ќе пристигне прво на паметните телевизори Samsung и на Amazon Fire TV, но уште не е познато дали ќе биде поддржана од стандардните телефони и компјутери.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------