Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Избегната трагедина! Секунди биле во прашање за хрватската водителка Николина Пишек и...

Избегната трагедина! Секунди биле во прашање за хрватската водителка Николина Пишек и нејзината ќерка да завршат фатално

реклама:Велигден со Стаф

Вистинска драма се случувала во станот на познатата хрватска водителка Николина Пишек овој викенд.

Имено додека водителката била со својата ќерка во нивниот дом, во зградата пукнала гасна цефка и испуштила големо количество гас. Бидејки таа не успеала да излезе на време и вдишала голема количина од гаста таа била прнајдена онесвестена на подот заедно со ќеркичката.

За среќа брзата реакција на пожарникарите и првата помош ги спасила на време па таа и ќеркичката биле пренесени во болница од каде Николина денеска била пуштена на домашно лекување а ќеркичката сеуште закрепнува на детската клиника.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------