Home INFO Израелката поздравена со овации, шокантни костими и изведби беа дел од втората...

Израелката поздравена со овации, шокантни костими и изведби беа дел од втората полуфинална вечер на ЕВРОВИЗИЈА (видео)

реклама:G Natural

Како што можевме да видиме и пред два дена во првата нешто слично помина и втората полуфинална евровизиска вечер каде што не недостасуваа шокантни настапи, костими и чудни претставници од земјите учеснички.

Нај очекуваниот настап на вечерта беше настапот на израелската претставничка Еден Голан, која се претстави со песна наречена „Ураган“ и доби овации од публиката иако ден порано на генералната проба беше иссвиркана.

Настапија 16 земји, а во финалето кое е закажано за 11 мај, пласман обезбедија 10 според гласовите од публиката претставниците на: Летонија, Австрија, Холандија, Норвешка, Израел, Грција, Естонија, Швајцарија, Грузија и Ерменија.

Во профдолжение можете да го погледнете видеото од преносот вчера на второто полуфинале:

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------