Home INFO Ким Кардашијан ќе заплива во актерски води! Еве во која серија ќе...

Ким Кардашијан ќе заплива во актерски води! Еве во која серија ќе има улога

реклама:G Natural

Ким Кардашијан ќе глуми во 12 та сезона од култната серија “Американска хорор приказна”.

Новата сезона е насловена како “Delicate”, а во серијата се враќа и познатата актерка Ема Робертс, која предходно играше во 5 серијали.

Креаторите на серијата се воодушевени од учеството на Ким во истата.

– Ким е една од најголемите и најсјајни ТВ ѕвезди на светот и ние сме воодушевени што можеме да и посакаме добредојде во нашата фамилија!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------