Home INFO “Кланот станува поголем”: Убава вест од семејството на водителот Димитар Атанасовски

“Кланот станува поголем”: Убава вест од семејството на водителот Димитар Атанасовски

реклама:G Natural

Водителот Димитар Атанасовски и неговата сопруга, пејачката и харфистка Сара Мејс на социјалните мрежи споделија убава вест – го очекуваат нивното второ дете.

Сара објави фотографија од ултразвук на бебе и под објавата напиша:

„Бебе број 2 (Ако ги броиме и Атос и Бела со Димитар Атанасовски, а треба, е тогаш Број 4 е)“

Истата фотографија ја сподели и Димитар, коментирајки дека “кланот станува поголем”.

Во 2018 година Сара и Димитар станаа родители за првпат и ја добија ќеркичката Илина.

Честитки од тимот на Хит Портал!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------