Home INFO Колку е безбедна Хургада: Интервју со Јордан Топкоски, инструктор по нуркање кој...

Колку е безбедна Хургада: Интервју со Јордан Топкоски, инструктор по нуркање кој живее во Египет

реклама:G Natural

Во екот на туристичката сезона, се повеќе Македонци одлучуваат својот летен одмор да го поминат во Египет, најчесто Хургада.

Немилите настани кои се случија токму во Хургада, каде две жени настрадаа од напад на ајкула, предизвикаa паника кај граѓаните.

За сите оние кои планираат да летуваат токму во Египет, но и на други дестинации покрај море, во Утринската на Телма гостуваше Јордан Топкоски, кој објасни дали туристите имаат причина за страв од напад на ајкули.

Јордан веќе 18 тина години со своето семејство живее во Египет, каде работи како инструктор на инструктори по нуркање.

Во интересен разговор со водителот Ненад Ѓорѓиевски, тој открива колку Хургада е безбедна за туристите.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------