Home INFO Колку е само во право: Оваа изјава на Драган Бјелоглиќ го здрма...

Колку е само во право: Оваа изјава на Драган Бјелоглиќ го здрма целиот Балкан

реклама:G Natural

Медиумите на Балканот известуваат за скандалот поврзан со актерот Драаган Бјелогрлиќ, кој пред неколку дена беше приведен под сомнение дека во хотел во Ниш зад грб го нападнал режисерот Предраг Антонијевиќ и го удрил повеќе пати во пределот на главата.

Во исчекување на разврската на овој скандал, се потсетуваме на една неодамна искажана мисла на актерот која се однесува на денешното секојдневие.

– Очајно како и секогаш, но нема кукање. Доста со тоа. Да ги обединиме сите што не сакаат да живеат во овој примитивизам. И новинарите и наставниците, лекарите, спортистите, филмаџиите и сите други чии зборови се слушаат, треба да испуштат татнеж што вели: нема да ги имаме нашите деца да пораснат со ваков вид на медиуми, да се лекуваат во неуспешни болници, да бидат едуцирани во обезглавени училишта, да бидат криминалците идоли, и пример проститутки! – кажа Драган во една прилика.

– И ние треба да излеземе со решение. Секој во својата професија. Ние сме тука да понудиме решенија и да побараме од политичарите да ги спроведат, доколку тие знаат. Ако тие не знаат, ајде да ги најдеме оние што знаат и можат. Кога ќе го разбереме тоа, можеби и ќе ни тргне – одекнаа зборовите на Бјелогрлиќ на Балканот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------