Home INFO Компанијата Кожувчанка го продолжи договорот за спонзорство со градскиот ракометен клуб ГРК...

Компанијата Кожувчанка го продолжи договорот за спонзорство со градскиот ракометен клуб ГРК ТИКВЕШ 2014 од Кавадарци

реклама:G Natural

Препознавајќи го афирмативниот карактер за град Кавадарци кој ГРК Тиквеш го постигнува на државно ниво со влезот во елитната ракометна супер лига, Кожувчанка ДОО како водечка компанија за производство на безалкохолни и алкохолни пијалаци која исто така е со седиште во град Кавадарци, се одлучи да ја продолжи соработката со ГРК Тиквеш, со вкупна вредност на спонзорство од 500 000 денари.

„-Да се биде дел од ракометната супер лига на една од топ 5-те најдобро рангирани светски ракометни лиги во светот е од огромно значење како за клубот, така и за градот од кој потекнува овој клуб.
Ние како компанија би сакале да им дадеме еден поттик и би им посакале на ракометарите да имаат успешна сезона бранејќи ги боите на градот.
Искрено се надеваме и на што побрзо враќање на публиката на трибините“,изјави Јанинка Чупаркоска директор на компанијата Кожувчанка.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------