Home INFO Кратко, но во полза на Џони Деп: Еве што кажа Кејт Мос...

Кратко, но во полза на Џони Деп: Еве што кажа Кејт Мос на судењето

реклама:Велигден со Стаф

Актерот Џони Деп и неговата поранешна сопруга Амбер се тужат со недели,

Деп и неговата поранешна сопруга Амбер се тужат со недели, судењето го следи целиот свет, а сега како сведок дојде поранешната девојка на Деп.

До повикот за сведочење дојде поради изјавата на Амбер Херд во која спомена дека Деп ја турнал познатата британска манекенка по скали.

Кејт го демантираше ова.

-Јас и Џони излегувавме од хотелската соба, се лизнав по скалите, врескав бидејќи не знаев што се случува со мене, почувствував болка, тој притрча кон мене и повика помош. Џони никогаш не ме турнал, не ме удирал или нешто слично. Потврдувам дека никогаш не ме турна по скалите – изјави Кејт на прашањето за наводниот инцидент.

Сведочењето на познататаманекенка траеше кратко, односно се произнесе само околу обвинувањето од страна на Амбер дека Џони ја турнал по скали.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------