Home INFO Кристијан Голубовиќ ја напушти „Задруга“, одведен на сослушување заради закани кон Станија...

Кристијан Голубовиќ ја напушти „Задруга“, одведен на сослушување заради закани кон Станија (видео)

реклама:Лето во Банско

Криминалецот Кристијан Голубовиќ кој предизвикува големо внимание во јавноста веќе години наназад со неговите изјави напаѓајќи ја естрадата без влакна на јазикот беше дел од новата сезона на реалното шоу „Задруга“ на телевизија Пинк.

Но бидејќи тој се замерил со старлетата Станија и јавно и се заканил дека ќе ја убие веднаш бил повикан на сослушување.

Спорното видео што Кристијан го објавил на сцијалните мрежи и причината за тужбата погледнете ја подолу…

Откако надлежниот суд ја земал изјавата од Критијан сеуште не е јасно каква ќе биде пресудата.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------