Home INFO Магазинот “People“ избра најсекси маж за 2022 година (фото)

Магазинот “People“ избра најсекси маж за 2022 година (фото)

реклама:Лето во Банско

Магазинот “People“ и оваа година го одбра најсекси мажот на планетата.

Овојпат, изборот падна на 41 годишниот актер Крис Еванс.

Еванс е американки актер кој својата кариера ја започна со улоги во тв серии.

Најпознат е по улогата на Капетан Америка во филмовите на Марвел. Глумеше и во филмот Fantastic Four (2005) како и во продолжението.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------