Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Маријана и Росана скршени од болка се простија од нивниот Тоде Новачевски

Маријана и Росана скршени од болка се простија од нивниот Тоде Новачевски

реклама:G Natural

По долго боледување од рак на белите дробови во Австралија почина Тоде Новачевски бившиот сопруг на Маријана една од сестрите „Маријана и Росана“.

Тоде беше заслужен за најголемите хитови на сестринското дуо но и за многу други песни кои постојано се дел од нашето секојдневие.

Маријана Новачевска со емотивна порака и објава на видео од песна која што ја пејат заедно со Тоде на својот Фејсбук се збогува од својот поранешен сопруг…

И нејзината сестра Росана објави еден од нивните големи хитови чиј автор е Тоде со порака за збогум…

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------