Home INFO Марина Туцаковиќ имала напишано книга за својот живот! Еве кој треба да...

Марина Туцаковиќ имала напишано книга за својот живот! Еве кој треба да ја издаде

реклама:G Natural

Српски Информер ексклузивно открива дека Марина Туцаковиќ, непосредно пред својата смрт завршила со пишување на автобиографија.

Авторката на најголемите поп и фолк хитови наводно одлучила својот динамичен живот да го пренесе на хартија, а по нејзиниот роман ќе се снима и филм.

“Марина многу патеше, но тоа не го покажуваше во јавноста. Целата болка таа ја преточуваше во стихови. Со години ја советувавме да објави книга по која подоцна би се снимил и филм. Кога започна пандемијата, многу тешко и беше да пишува песни и се повеќе размислуваше за автобиографија. Започна на хартија да ги раскажува своите најтешки моменти. Во книгата детално ја опиша нејзината најтешка година, 2008 ма кога почина нејзиниот син Милош“ – открил добро упатен извор за српски Информер.

Според извород на Ифнормер, книгата е завршена пред два месеци, а таа ги овластила нејзиниот сопруг и син да ја издадат. Имала огромна желба според истата, еден ден да се сними и филм за нејзиниот живот.

Од синот и сопругот на Туцаковиќ зависи дали книгата ќе биде издадена.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------