Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Меган и Кејт прв пат без своите принцови на Вимблдон

Меган и Кејт прв пат без своите принцови на Вимблдон

реклама:G Natural

Вкрстувањето на рекетите во рамки на престижниот тениски турнир Вимблдон помеѓу Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал не пропуштија да го следат ниту членови на кралското семејство.

Иако досега се ширеа муабети дека Кејт Мидлтон и новопечената кралска снаа Меган Маркл не се во најдобри односи, јатрвите решија да им стават крај на таквите гласини.

За да докажат дека се во одлични односи, па заедно го следеа вимблдонскиот дуел меѓу Рафа и Ноле од трибините, облечени во лесен и лежерен моден избор, без нивните сопрузи, принцовите Вилијам и Хари.

Публиката беше воодушевена од нивната појава, па за момент успејаа да го украдат вниманието од српскиот тенисер, кој се обидува да ја врати славата слава.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------