Home ШОУ БИЗз Балкан Карлеуша ја поддржала Колинда: Зборовите на претседателката на Хрватска го дрмаат регионот,...

Карлеуша ја поддржала Колинда: Зборовите на претседателката на Хрватска го дрмаат регионот, еве што и порача Јелена

реклама:Лето во Банско

Јелена Карлеуша реагирала на својот Твитер профил откако хрватската претседателка го поддржала Новак Ѓоковиќ на Вимблдон.

„Од срце му осакувам влез во финалето на Новак Џоковиќ во финалето на Вимблдон. Чест ми е дека имав прилика лично да го запознаам“, напишала Грабар Китановиќ на Фејсбук.

Набрзо се огласила Јелена Карлеуша која потегот на хрватската претседателка го оценила со две реченици- мега кул.

„Јавната поддршка на Колинда за Новак за мене е толку мега кул“ напишала Јелена на Твитер.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------