Home INFO Месец на сеќавање на Тоше Проески: Заборавена снимка која ќе не потсети...

Месец на сеќавање на Тоше Проески: Заборавена снимка која ќе не потсети каков талент имаше (видео)

реклама:Велигден со Стаф

Веќе 15 години откако Тоше Проески не е со нас, но неговата музика и понатаму живее.

Фановите за него велеа дека е ангел, а неговите хитови сеуште се актуелни и слушани.

На социјалните мрежи може да се најдат многу снимни кои што тоше ги направил во неговата кариера но и приватни видеа во спонтана атмосфера како ова во кое Тоше изведува опера од Лучијано Павароти.

Видео кое настанало пред повеќе од 17 години во ресторан во Бугарија.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------