Home INFO На Енрике Иглесијас му пукна гласот, обожавателите бесни си ги бараат парите...

На Енрике Иглесијас му пукна гласот, обожавателите бесни си ги бараат парите (видео)

реклама:Лето во Банско

Скандал го тресе Енрике Инглесиас по последниот концерт од неговата актуелна турнеа.

Пејачот изведувајки го неговиот голем хит „Escape“ од 2001 година никако неможел да ја состави точната интонација па фановите кои биле на концертот се бесни и си ги бараат парите назад.

Дека нешто не е во ред со гласот на Енрике може да се чуе и на една од снимките кои се вирални на социјалните мрежи, а неговиот менаџерски тим сеуште не се изјаснил по сево ова.

@arieldiazz front row with my mom and i couldnt stop laughing #enriqueiglesias #trilogytour ♬ original sound – ariel diaz

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------