Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive На лудостите на Трамп им нема крај, ја погреба сопругата на неговиот...

На лудостите на Трамп им нема крај, ја погреба сопругата на неговиот голф терен (фото)

реклама:G Natural

Секојдневно во светските таблоиди се пишува за некоја нова глупост на Доналд Трамп па народот е навикнат на сите негови чудни работи.

Но ова последново ги запрепасти дури и тие кои беа подготвени да чујат и видат се од поранешниот претседател.

Она што се појави во светските таблоиди беа фотки од гробното место на неговата неодамна почината прва сопруга Иванка кое верувале или не се наоѓа на голф теренот на Трамп.

Семејството Трамп, ќерката Иванка, синовите Доналд Јуниор и Ерик се простија од Иванка со трогателни зборови, но ниту една нивна реченица не заврши на надгробната плоча.

А за причината зошто гробот е на голф игралиште сеуште се шпекулира….

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------