Home INFO Направете си ја маската за лице на Кејт Мидлтон, ќе ве чини...

Направете си ја маската за лице на Кејт Мидлтон, ќе ве чини 200 денари

реклама:Лето во Банско

Кејт Мидлтон, сопругата на пронцот Вилијам е инспирација за многу дами кога е во прашање беспрекорниот изглед.

Секогаш е средена од глава до пети, а особено впечатлива е по нејзиното добро негувано лице.

За војводката од Кембриџ се грижи цел тим на стилисти, сепак тајната на нејзината сјајна кожа ја имаме сите во нашиот фрижидер.

Дебора Мишел, личниот дерматолог на Кејт Мидлтон во шоуто „This Morning“ ја откри маската за лице која ја користи војводката.

Ова е рецептот за истата.

СОСТОЈКИ

– една тегла еуро-крем
– шеќер
– балсам за усни

ПОДГОТОВКА И ЕФЕКТ

Измешајте ги состојките се додека не добиете еден вид на пилинг. Со истиот еднаш во неделата тријте го лицето.

Доколку се сомневате во овој рецепт имајте на ум дека какаото од еро-кремот е одлично за вашата кожа и е вистински антиоксиданс.

Во исто време шеќерот ќе ги отстрани вашите мртви клетки, а балсамот нема да дозволи да се појави црвенило на вашата кожа.

Дамите овој кралски пилинг го оценуваат со 4 од 5 ѕвезди.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------