Home INFO Наскоро Фејсбук и Инстаграм со претплата за корисниците

Наскоро Фејсбук и Инстаграм со претплата за корисниците

реклама:Лето во Банско

Со оглед на кризата и Марк Цукемберк реши да смисли нов начин за дополнителна заработка па тој и неговиот тим најавуваат претплата за Фејсбук и Инстаграм.

Meta Verified ќе биде „услуга за претплата што ви овозможува да ја потврдите вашата сметка со лична карта, да добиете сина значка, да добиете дополнителна заштита од кражба на идентитет од сметките кои тврдат дека сте вие ​​и да добиете директен пристап до поддршката за корисници,објави Цукерберг.

Цената на услугата за Meta Verified ќе чини од 11,99 долари месечно на веб или 14,99 долари месечно на iOS.

Тој додаде дека опцијата ќе биде лансирана оваа недела во Австралија и Нов Зеланд, а наскоро и во повеќе земји.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------