Home INFO Наследничка на фармацевтски бизнис: Ова е новата девојка на Леонардо Ди Каприо

Наследничка на фармацевтски бизнис: Ова е новата девојка на Леонардо Ди Каприо

реклама:Лето во Банско

По раскинувањето на врската со младата Камила, холивудскиот актер Леонардо Ди Каприо е во врска со млада девојка со украинско потекло.

Станува забор за краинската манекенка Марија Берегова, која има дваесет и две години.

Берегова е израсната во Швајцарија, а живее во Лондон и студира, за да го преземе фармацевтскиот бизнис на своето семејство.

Според странските медиуми, младата студентка зад себе има еден неуспешен брак. Таа кратко била во брах Абделхафид (30)чијшто дедо бил близок соработник на либискиот диктатор, полковникот Моамер Гадафи.

Со новата врска со младата девојка, Лео Ди Капио уште повеќе ги подгреа гласините дека никогаш не се забавува со девојка постара од 25 години.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------