Home INFO Не цветале ружи во врската помеѓу принцот Вилијам и Кејт Мидлтон: Еве...

Не цветале ружи во врската помеѓу принцот Вилијам и Кејт Мидлтон: Еве каков прекар добила поради тоа

реклама:G Natural

Тие се навидум совршен пар, врска каква што секој посакува.

Но изгледа ова е далеку од вистината.

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се скоро 10 години години во брак, а предходно биле во врска уште девет години.

Британските медиуми со години ја нарекуваа Кејт “Waity Katie”,и ја исмејувале бидејќи предолго време чекала веренички прстен од принцот.

Една анегдота која се случила на Божиќ, во 2006та година, покажува дека принцот и задавал големи главоболки на Кејт пред да стапат во брак.

Имено Вилијам и најавил на Кејт дека ќе го посети нејзиното семејство и со нив ќе го пројде празникот. Но сепак, иако сите од семејтвото Мидлтон со нетрпение го очекувале, Вилијам во последен момент го откажал гостувањето.

Кратко по ова парот раскинал во 2007 ма, но се смириле по неколку месеци.

Конечно, Кеј добила веренички прстен во 2010.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------