Home INFO Не го пропуштајте: Ова е најгледаниот филм во историјата на Нетфликс (видео)

Не го пропуштајте: Ова е најгледаниот филм во историјата на Нетфликс (видео)

реклама:G Natural

Корејската серја Squid game крена огромна фама во светот и и донесе огромна заработувачка на филмската платформа Нетфликс.

Се очекуваше дека оваа серја ќе биде најгледана, но се појави нов филм, сосема поразличен жанр од горенаведената серија кој ги сруши рекордите на гледаност.

Од „Нетфликс“ објавија дека акционата комедија Red Notice („Црвено известување“) е нивниот најгледан филм.

Објавен на платформата на 12 ноември, а веќе на првиот ден од неговото емитување стана најгледаниот филм на стриминг-услугата.

Тој е во категоријата топ 10 филмови во последните три недели, а моментално 50 отсто од претплатниците на „Нетфликс“ го гледале филмот, пренесува „Си-ен-ен“.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------