Home INFO Не му доаѓа памет: Дарко Лазиќ направил драма во притворот, неизвесно е...

Не му доаѓа памет: Дарко Лазиќ направил драма во притворот, неизвесно е кога ќе биде ослободен

реклама:G Natural

Откако во раните утрински часови е приведен возејки над дозволената брзина, со одземена возачка дозвола, и алкохол и кокаин во крвта, скандалозниот фолк пејач Дарко Лазиќ направил нова драма во притворот каде се наоѓа.

За српски Курир, добро упатено лице открило дека откако е во притвор, Лазиќ се однесува крајно недолично и на моменти агресвно. Викал во ќелијата, објаснувал гласно дека не сторил ништо лошо и сакал веднаш да си оди дома.

– “Нон стоп се движи горе долу, пцуе и урла, а во еден момент почна да плаче на глас. Не може да верува што го снајде и дека повторно упадна во проблеми со законот” – раскажал изворот за Курир.

Неколку часа пред да го приведат, фолкерот бил на роденденска забава кај боксерот Марко Николиќ.

Како што пренесуваат српските медиуми, возачката дозвола на Дарко Лазиќ му била одземена уште во Декември, 2013 година.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------