Home INFO Не, не е Фотошоп! Доналд Трамп има двојничка! (ФОТО)

Не, не е Фотошоп! Доналд Трамп има двојничка! (ФОТО)

Republican presidential candidate Donald Trump speaks to supporters as he takes the stage for a campaign event in Dallas, Monday, Sept. 14, 2015. (AP Photo/LM Otero)
реклама:G Natural

Велат дека секој има свој двојник, а за Доналд Трамп тоа би можело да биде жена од шпанското рурално подрачје.

Долорес Леис живее на фарма со својот сопруг. Нема ниту компјутер ниту пак телефон но откако ја фотографираше новинарката Паула Васкез, таа стана ултра популарна.
Неверојатната сличност на Долорес со Доналд Трамп ги вжешти социјалните мрежи. Сите коментираат за двојничката на Трамп! Погледнете ја фотографијата и проценете сами за неверојатната сличност!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------