Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Неодолива и секси, ова е најплатената актерка изминативе 12 месеци според „Форбс“

Неодолива и секси, ова е најплатената актерка изминативе 12 месеци според „Форбс“

реклама:Велигден со Стаф

Прекрасната Софија Вергера е на врвот на ФОрбс во листата на најплатени актерки на светот во годината кога филмската индустрија е во криза заради падемијата.

Ѕвездата на „Modern Family“ во моментов е судија во шоуто „America’s Got Talent“ а таа заработила 43 милиони долари за една година од плата и ангажмани.

48-годишната Колумбијка заработуваше 500.000 долари по епизода во „Modern Family“ која прекина да се снима годинава, a минатата година беше добитник на Еми награда. Форбс процени дека ќе заработи „најмалку 10 милиони долари по сезона“ за „AGT“, едно од најпопуларните натпреварувачки емисии во САД.

Пандемијата на коронавирусот го парализираше Холивуд, принудувајќи на производството да запре, а кината да се затворат, а снимањето на многу високобуџетни филмови беше одложено.

View this post on Instagram

#tbt to summer🤣🤣🤣

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara) on

View this post on Instagram

We r liiive! @agt finale!!!❤️❤️🎉🎉

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------