Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Неутешна Цеца Ражнатовиќ напиша: „Недостигаш, многу ми недостигаш“

Неутешна Цеца Ражнатовиќ напиша: „Недостигаш, многу ми недостигаш“

реклама:Лето во Банско

Вчера се обележаа две години од смртта на Марина Туцаковиќ една од најдобрите текстописци на балканот, која соработуваше со голем број на музичките ѕвезди.

Дека остави голем белег од својата работа покажуваат и големите хитови кои сеуште се пеат но и болката која што ја искажаа пејачите потсетувајки се на соработката и пријателството на своите социјални мрежи.

Една која што имаше најголема соработка и пријателсво со марина е секако Цеца Ражнатовиќ која на својот профил напиша:

„Недостигаш, многу ми недостигаш“ – напишала Ражнатовиќ покрај емоџи на скршено срце.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------