Home INFO Неверојатна приказна: Мајката на оваа секси дама му го скршила срцето на...

Неверојатна приказна: Мајката на оваа секси дама му го скршила срцето на Здравко Чолиќ

реклама:Лето во Банско

Најголемиот заводник на просториите на бивша Југославија, Здравко Чолиќ, денес го прославува својот 72 роденден.

Жените лудуваа по него, а медиумите честопати го поврзуваа со атрактивни девојки.

Во младоста, Здравко бил заљубен до уши во покојната Дивна Карлеуша, мајката на поп пејачката Јелена Карлеуша.

Како што пренесуваат медиумите од соседството, Дивна во младоста му го скршила срцето на Чола.

За нивната неуспешна љубов најголемиот виновник била мајката на Дивна, Дара.

Таа не сакала ни да чуе нејзината постара ќерка да се забавува со Чола, кој во тоа време важел за најголемиот шармер.

Дивна била негова најголема љубов, а ако госпоѓа Дара не се противела на нивната љубов, којзнае што би се случило со нив .

 

View this post on Instagram

 

????

A post shared by Divna Karleusa (@divnakarleusa) on

На српската естрада веќе со години се зборува дека Дивна и Чола биле во страствена врска.

Меѓутоа, извор на српски Курир близок до Дивна, кој е прилично упатен во нејзиниот љубовен живот, вели дека помеѓу нив двајца постоеле симпатии, но романсата не се остварила.

– Знаеме дека се зборува дека Дивна била во врска со Чола, но тоа не е вистина. Имено, тој отишол на вратата од станот во кој таа живеела во Нов Белград да ја праша нејзината мајка Дара дали Дивна може да ја однесе на состанок. Затоа што таа била многу строга, а Дивна сеуште средношколка, Дара не дозволила, вели извор.

Во тоа време, Дивна важела за една од најубавите девојки во Белград и за неа се интересирале многу мажи.

Сепак, еден од нив бил по желба на нејзината мајка – Драган Карлеуша, во тоа време тапанар на групата Проарте.

За него се омажила на 19 години и ја родила Јелена.

 

View this post on Instagram

 

Pobeda !!!!! Dobar dan ! ????????????❤️❤️❤️

A post shared by Divna Karleusa (@divnakarleusa) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------