Home INFO Неверојатно: Еве која актерка имала афера со кралот Чарлс

Неверојатно: Еве која актерка имала афера со кралот Чарлс

реклама:Лето во Банско

Иако никогаш не потврдил, принцот, а сега крал Чарлс, пред Дајана и Камила имал многу авантури и љубовни афери.

Една од поинтересните љубовни врски на членот на најпознатото кралско семејство е онаа со актерката Барбара Стрејсенд.

Детали за нивната врска биле објавени во 2016 година во книгата на авторот Кристофер Андерсон.

Авторот открива дека во младоста, Чарлс бил лудо заљубен во Барбата и ја посетувал и на нејзините снимања.

Наводно, контактите момеѓу двајцата продолжиле и додека Чарлс бил во брак со Дајана, но ова никогаш официјално не било потврдено.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------