Home INFO Никако да стапне на “лудиот камен”: Како Џорџина успеа да го освои...

Никако да стапне на “лудиот камен”: Како Џорџина успеа да го освои славниот Роналдо!

реклама:Лето во Банско

Џорџина Родригез е девојка која ужива светска слава благодарение на планетарно познатиот фудбалер Кристијано Роналдо.

Откако е со Роналдо, животот на Џорџина Родригез е под лупа на јавноста.

Во светските таблоиди овој период навистина на големо се пишува и коментира за животната приказна на оваа девојка која сеуште е актуелна вереница на фудбалерот Роналдо.

Ако може да им се верува на написите, вереницата на фудбалерот, од сиромашна девојка стигнала до вистинско богатство.

Пред да зо запознае Роналдо работела како продавачка во бутик а моментот кога на една приватна забава на Гучи го запознала фудбалерот и го променил целиот живот.

Таа по запознавањето добила отказ од бутикот каде што работела па од дарежливиот избраник добивала по 100 000 долари за живот.

Иако сеуште не венчани парот живее заедно од 2016, а освен трите деца на Роналдо, имаат и две заеднички ќерки.

Да потсетиме, Роналдо веќе е татко на три деца меѓу кои и близнаци од сурогат мајка.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------