Home INFO Нов конфликт помеѓу Николина Пишек и нејзиниот свекор!

Нов конфликт помеѓу Николина Пишек и нејзиниот свекор!

реклама:Велигден со Стаф

Откако почина Видоје Ристиќ, неговата сопруга, хрватската водителка Николина Пишек е во јавна војна со нејзиниот свекор, таткото на Видоје.

Имено, кавгата помеѓу Николина и свекотор Виктор Ристовиќ, попознат во јавноста како Миша Гроф, започнала со поделбата на имотот на покојниот Видоје.

Според тврдења на Миша Гроф, водителката со месеци не доаѓа на гробот на неговиот син.

На прашањето дали снаата била на гробот на неговиот син, тој кратко одговорил,

„Не! Таа не се појавува“ .

На прашањето од медиумите колку е сигурен во тоа, со оглед на тоа што Пишек изјавила дека била да го посети вечниот дом на нејзиниот сопруг, Миша открива за медиумите од соседствто дека поставил камери на гробот од својот син и точно знае кој се го посетил.

„Се е под камера, па и споменикот и се околу него. Знам се и следам се“ – вели Миша.

Се пожалил и дека не може да контактира со својата внука, бидејки ниту Николина, ниту нејзината мајка не му одговарале на повиците.

Сосема спротивно на изјавите на нејзиниот свекор, Николина открива дека тој не ја гледа својата внука.

„Подобро да ги постави пред училиштето на внуката, па можеби би бил добар дедо, повремено да ја гледа. Барем пред училиште“- изјавила Пишек.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------