Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Нова естрадна свадба во најава: Повторно ќе се жени водителот Огнен Амиџиќ

Нова естрадна свадба во најава: Повторно ќе се жени водителот Огнен Амиџиќ

реклама:G Natural

Откако целиот балкан дозна дека водителот Огнен Амиџиќ ќе добие ново дете од новата девојка со која е во врска неколку месеци сега веќе се зборува за венчавката која што треба да се случи наскоро. Огнен и неговата колешка Мина со која што е во врска по разводот решиле да не прават голема свадба и тоа да биде интимна веселба со најблиските и кумовите. Не ја откриваат дестинацијата но она што е сигурно е дека ќе биде во Србија.

Додека Мина е ангажирана со подготовки околу свадбата Огнен ја подготвува новата сезона од неговата емисија „Амиџи шоу“, и она што кусо го откри е дека неговата идна сопруга по нејзино барање нема да биде дел од оваа сезона.

Едноставно невестата инсистирала да ужива во бременоста и да се посвети на приватните обврски.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------