Home INFO Новата сопруга на Канје Вест знае како да привлече внимание (фото)

Новата сопруга на Канје Вест знае како да привлече внимание (фото)

реклама:G Natural

По само два месеци од официјализирањето на разводот со Ким Кардашијан, раперот Канје Вест стапи во брак со архитектката Бјанка Ценсори.

Бјанка е вработена во брендот Yeezy на Вест од ноември 2020 година. Таа е шеф на одделот за архитектура, позиција која ја доби откако наводно магистрирала дизајн на Универзитетот во Мелбурн во Австралија.

Брачниот пар е забележан на романтична вечера, а она што остави впечаток во јавноста е изгледот на Бјанка.

Таа од неодамна е русокоса, а во преден план се нејзините бујни гради кои ги покрила со минијатурен спортски градник.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------